facebook

Вам за 30? 10 змін, які потрібно зробити для досягнення довготермінових цілей

Дуже часто, коли людині виповнюється 20, наступних 10 років вона присвячує тому, щоб позбутись певних поганих звичок — наприклад, припинити лягати спати пізно вночі чи витрачати всі гроші на розваги. Але коли виповнюється 30, настає ідеальний час, щоб закріпити ті звички, які допоможуть досягнути більшого в житті.

Для того, щоб чітко окреслити зміни, яких ви можете потребувати, було опрацьовано відповіді користувачів сервісу Quora. Тож пропонуємо 10 найкращих порад для людей за 30, які хочуть досягнути успіху.

1. Киньте курити

Якщо ви почали курити, негайно припиніть. Хоча ви вже не можете зменшити шкоди, нанесеної здоров’ю, дослідження показують, що люди, які кинули курити у віці до 40 років мають на 90% нижчий ризик смертності, ніж ті, хто продовжував курити.

2. Щодня засинайте і прокидайтеся в один і той же час

Звичайно, іноді нам хочеться використати вихідні для того, щоб відіспатися, проте бажано засинати і прокидатися приблизно в один і той же час кожен день.

За словами фахівців, якщо кілька днів поспіль ви поспите довше, то ризикуєте переналаштувати свій біологічний годинник на інший цикл, а це спричинить появу втоми і сонливості протягом дня.

3. Регулярно займайтеся спортом

Спробуйте якомога більше рухатися. Це може бути просто ходьба, катання на велосипеді, пробіжки, плавання — не має значення. Головне — не сидіти на місці.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Після 35 люди починають втрачати м’язову масу, тому дуже важливо в цей час займатися спортом. Але пам’ятайте про те, що бажано вибирати фізичні вправи, які вам подобаються, щоб вони викликали у вас задоволення, і вам постійно хотілось їх виконувати.

4. Заведіть щоденник

Навіть якщо ви віддаєте перевагу тримати роздуми в собі, написання своїх думок і почуттів на папері може допомогти вам впоратися зі стресовими ситуаціями.

5. Почніть заощаджувати гроші

Якщо ви в молодості почнете заощаджувати гроші, то з часом побачите непоганий результат. В 30 вам може здатись, що це робити ще зарано, але чим швидше ви почнете відкладати гроші, тим більшу вигоду вони вам принесуть.

6. Почніть втілювати мрію свого життя

Не відкладайте втілення своїх життєвих цілей. Хочете купити будинок? Мати дітей? Написати книгу? Виберіть одну з цих життєвих цілей і починайте працювати над нею.

7. Почніть задовольнятися тим, що у вас є

Якщо ви задоволені тим, що у вас є, у вас буде щасливе життя. Дослідження показують, що оцінюючи те, що у вас є, можна збільшити відчуття щастя і зменшити негативні почуття. Можливо, саме тому Опра Уїнфрі щоденник, в якому записувала все, за що вона вдячна.

8. Припиніть думати, що ви повинні всім догоджати

Ви не зобов’язані бути милими з людьми, які ставляться до вас вороже. З-поміж усіх друзів та знайомих продовжуйте спілкуватись з тими, хто робить вас щасливою людиною. Не потрібно витрачати свій час та енергію на тих, хто цього не вартий.

9. Припиніть порівнювати себе з іншими

Якщо у вас не виходять робити те, що й ваші брати, сестри чи друзі, не картайте себе за це. Як пише один психотерапевт, постійне заглядання через плече, щоб побачити, що роблять інші, не допоможе вам досягти ваших цілей. Краще витрачайте цей час на обдумування того, що хочете досягти та на оцінку свого прогресу в цих напрямках.

10. Не картайте себе за минулі помилки

Вибачте собі свої помилки. Ми всі робимо їх багато. Не зациклюйтесь на помилках минулого — беріть з них урок і продовжуйте рухатись вперед.

Вміння прощати себе і вчитися на своїх помилках є ключовим фактором успіху. Це, імовірніше, тому, що люди, які співчувають собі, вважають, що слабкі сторони можна подолати. Завдяки цьому вони уникають повторення помилок в майбутньому.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Вам за 30? 10 змін, які потрібно зробити для досягнення довготермінових цілей