facebook

10 популярних звичок, які негативно впливають на мозок

Нікого не здивує твердження про те, що мозок дуже важливий для людини. Він один із найбільших органів і найважливіший центр управління функціями, які ви виконуєте протягом життя. А це означає, що у вас багато справ, ви опрацьовуєте безліч інформації, і маєте нескінченний список зобов’язань.

Однак, потрібно також зауважити, що людський мозок дуже витончений. В останні роки Всесвітня організація здоров’я повідомила про топ-10 найшкідливіших для мозку звичок, які на сьогодні дуже поширені серед людей.

Отож, радимо вам ознайомитись з ними та задуматись, чи варто робити все, до чого ви звикли?! Чи все-таки краще позбутись деяких своїх звичок?!

1. Відсутність сніданку

Вже не раз згадувалось про те, що сніданок дуже важливий для людського організму. Але, незважаючи на це, багато людей нехтують ним. Інші ж — сперечаються про те, що варто їсти, коли і як? Однак ми точно знаємо одне — люди, які не снідають, мають нижчий рівень цукру в крові, а після довгої ночі без їжі це може призвести до нестачі подачі поживних речовин у ваш мозок. Якщо зранку ви не снідатимете протягом багатьох років, це може призвести до дегенерації мозку.

2. Переїдання

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Так, якщо ви не їсте зранку — це погано, однак переїдання нічим не ліпше. Воно призводить до набирання зайвої ваги, а це впливає на власне почуття гідності. Окрім цього, переїдання призводить до затвердіння артерій головного мозку, а це, в свою чергу, до зниження розумових здібностей.

3. Куріння

Всі ми добре знаємо, що куріння шкідливе для здоров’я. Одним із найгірших побічних ефектів є те, що мозок немов починає зсихатись. Також куріння розглядають як одну з причин хвороби Альцгеймера.

4. Постійне споживання цукру

На сьогодні цукор є майже у всьому, що ми споживаємо. Але надмірна його кількість порушує здатність організму засвоювати білки та поживні речовини, що призводить до проблем з розвитком мозку.

5. Забруднене повітря

Цю проблему трішки важче вирішити, так як вона не залежить суто від вас самих. Ваш мозок постійно потребує кисню, щоб нормально функціонувати, а вдихаючи постійно забруднене повітря, в організм не надходить достатня його кількість, що призводить до зменшення ефективності мозку.

6. Відсутність сну

Тривале позбавлення сну прискорює загибель клітин головного мозку. Під час сну він відпочиває і відновлюється після стресових днів. Тому зробіть сон пріоритетним.

7. Накривання голови

Це може прозвучати дивно, але під час сну не можна накривати голову, наприклад, подушкою. Пояснення таке ж, як і в п.5 — до мозку не потрапляє необхідна кількість кисню.

8. Робота мозку під час захворювань

Сьогоднішнє суспільство — це постійний рух. Якщо ви хочете чогось досягнути, то не маєте часу на відпочинок. Це стосується навіть випадків, коли ви хворієте.

Але потрібно пам’ятати, що таким чином ваш організм хоче показати вам, що час відпочити, ви повинні зупинитись та переглянути спосіб життя. Окрім того, вашому мозку потрібна перерва. Тому що за таких умов його продуктивність дуже знижується.

9. Відсутність стимулюючих думок

Якщо ви не будете використовувати свій мозок та наповнювати його новими і стимулюючими думками, він “стиснеться”.

Мислення — потужний інструмент, і протягом вашого життя, коли ви думаєте, ваші думки створюють в мозку нові “доріжки”.

Ви не залишитесь такими, як були раніше — або ви будете удосконалювати свій мозок, або в нього буде збій.

10. Нечасте спілкування

Розмовляючи з людьми, ваш мозок розвивається, а участь в інтелектуальних бесідах зміцнить його та допоможе бути більш працездатним протягом довгого часу.

Отож, ви, мабуть, розумієте, що мозок — це подарунок, однак про нього потрібно дбати. Тому не ігноруйте ці маленькі зауваження, а прикладайте максимально зусиль для того, щоб мозок залишався здоровим та сильним протягом усього вашого життя, і ви не пошкодуєте про це!

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

10 популярних звичок, які негативно впливають на мозок