facebook

Нари чи штраф: як зараз карають за відмову від повістки

Стало відомо, яка відповідальність загрожує військовозобов’язаним


В рамках проведення мобілізації деякі військовозобов’язані відмовляються брати повістку під час візиту ТЦК за місцем проживання або на вулиці. Про те, які наслідки будуть у такого рішення, розповіла адвокат Катерина Аніщенко у коментарі “РБК”.

Вона наголосила, що громадянин має право відмовитися від підпису в отриманні повістки, але це не скасовує сам факт її вручення.

Правозахисниця заявила: “Відмова від підпису означає, що людина не підтверджує своє ознайомлення з вмістом повістки. Важливо пам’ятати, що відмова від підпису повістки не звільняє вас від відповідальності перед законом або від обов’язку виконати дії, передбачені в повістці”.

У разі відмови від підпису можуть настати наслідки, оскільки за його результатами буде складено Акт, який зафіксує відмову, але не скасує обов’язок.

Адвокат додала: “Відмова від підпису не впливає на факт вручення документа. Відповідно до законодавства, важливим є сам факт передачі повістки особі, а не її підпис. Це зроблено для того, щоб уникнути можливих ухилень від виконання обов’язків, які можуть бути визначені в повістці”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Проте за відмову брати повістку, яку вручають офіційні представники, як-от працівники військового комісаріату чи поліції, можна нарватися на правові наслідки.

Експерт розповіла: “Сама відмова від прийняття повістки не звільняє вас від відповідальності перед законом. Це може призвести до проведення додаткових процедур – наприклад, повторної спроби вручення через судові органи, а також може вплинути на вас в контексті виконання зобов’язань, вказаних у повістці”.

Залежно від конкретних обставин та типу повістки (наприклад, повістка на мобілізацію або бойовий порядок денний) наслідки можуть відрізнятися.

Катерина Аніщенко резюмувала: “Відповідальність за відмову брати повістку може бути різною залежно від конкретних обставин та контексту відмови. Якщо особа відмовляється брати повістку і це стосується зобов’язань, які вона повинна виконати згідно з повісткою (наприклад, випадки мобілізації), можуть мати місце правові наслідки. Це може включати штрафи, адміністративну відповідальність або навіть кримінальну відповідальність в деяких випадках”.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Нари чи штраф: як зараз карають за відмову від повістки