facebook

“Це бізнес на десятки мільйонів доларів”: стало відомо, як високопосадовці сприяють втечі українських чоловіків за кордон

Журналісти ідентифікували понад 2 248 чоловіків, які виїхали за кордон за дозволами Львівської ОВА через призначену для далекобійників систему “Шлях” та не повернулися, а також 372 організації, причетні до їх переправлення.

NGL.media протягом кількох місяців досліджувало використання системи “Шлях” і знайшло сотні громадських організацій і благодійних фондів, причетних до втечі з країни чоловіків призовного віку.

Журналісти також з’ясували прізвища 2248 чоловіків, які виїхали за дозволами від Львівської ОВА і не повернулися.

Як повідомляє NGL.media, за різними оцінками, така “послуга” коштує на чорному ринку 3000-5000 доларів з особи, тож мова йде про десятки мільйонів доларів.

“Ми свідомо відмовились від публікації прізвищ ухилянтів, натомість вирішили зосередитись на дослідженні громадських і благодійних організацій, які свідомо чи несвідомо сприяли їм, подаючи відповідні клопотання у ЛОВА.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Усього NGL.media виявило 372 такі організації”.

“Рекордсменами” стали дві організації, які ведуть діяльність за однією адресою у місті Миколаїв Львівської області – місцевий осередок всеукраїнського товариства “Просвіта” і ГО “Театр Хліб”.

Вони входять до п’ятірки тих, що отримали найбільше дозволів через систему “Шлях”. Лише від цих двох організацій змогли втекти майже 200 чоловіків.

Листи до Львівської ОВА від імені миколаївської “Просвіти” писала 34-річна голова організації Наталія Муха, яка також керує миколаївським театром “Хліб”. А від ГО “Театр Хліб” писав її 22-річний керівник Роман Збудовський.

І Муха, і Збудовський ігнорували дзвінки і повідомлення у месенджерах з проханнями прокоментувати виявлені цифри.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Це бізнес на десятки мільйонів доларів”: стало відомо, як високопосадовці сприяють втечі українських чоловіків за кордон