facebook

“Повістки почали видавати пенсіонерам та інвалідам, мобілізація в Україні триває”: юрист пояснив, що відбувається

Мобілізація в Україні продовжується, і почастішали випадки, коли ТЦК почали вручати повістки навіть пенсіонерам-інвалідам. Адвокат Артем Заїка розповів, чи це законно, і як поводитися тим громадянам, які отримали на руки документ.

Як інформує “biz.today.ua”, у даному випадку йдеться про чоловіків, які мають групу інвалідності та відповідне пенсійне посвідчення.

За словами правозахисника, такі особи зобов’язані взяти повістку і з’явитися до ТЦК. Адвокат підтвердив, що згідно із законом навіть таким громадянам потрібно стати на військовий облік та пройти військово-лікарську комісію, яка має підтвердити непридатність чоловіка за станом здоров’я до військової служби. Відмовитись від ВЛК не можна.

Якщо ВЛК визнає громадянина обмежено придатним за станом здоров’я, то під час воєнного стану він може нести військову службу, але не на передовій, а, наприклад, у тилу. Особи з інвалідністю можуть бути військовозобов’язаними, їм підбиратимуть посаду за військовими спеціальностями, які підходять до їхнього стану здоров’я.

Як відомо, протягом наступних трьох місяців в Україні перевірятимуть усіх громадян, які з початку війни отримали довідки про “непридатність” та “часткову придатність” до служби. Вже порушено велику кількість кримінальних справ щодо рішень ВВК, які видавалися за хабарі. Наразі громадян почнуть відправляти на повторні медкомісії, і це явище буде досить масовим по всій Україні.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Повістки почали видавати пенсіонерам та інвалідам, мобілізація в Україні триває”: юрист пояснив, що відбувається