facebook

Штраф від 17000 до 34000 грн.: у Раді затвердили нове покарання для водіїв

У Раді затвердили нове покарання водіям


Парламент України пропонує запровадити нове покарання водіям. У Комітеті транспорту на розгляді перебуває проєкт відповідного Закону №9564.

Пропонується внести зміни щодо відповідальності за керування та експлуатацію транспортних засобів з перевищенням допустимого рівня шуму.

Санкцією за таке правопорушення пропонується встановити штраф у фіксованому розмірі: 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 тис. грн.

У разі повторного правопорушення штраф пропонується встановити вдвічі вище із можливим позбавленням права керування транспортним засобом на строк від 3 до 6 місяців.

Заборону на керування та експлуатацію транспортних засобів з порушенням встановленого рівня шуму пропонується запровадити виключно в межах населених пунктів, що унеможливлює відповідальність у випадках проведення автомобільних спортивних змагань та інших заходів за межами населених пунктів.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Пояснюється необхідність ухвалення даного законопроєкту є поширена практика втручання у систему випуску відпрацьованих газів транспортних засобів, які призводять до значного збільшення шуму від роботи їх двигунів.

Так звані “прямоткові глушники” та “подвійні спортивні системи”, а також інші технічні девайси, не передбачені конструкцією транспортних засобів та виробниками, стають факторами порушення тиші та спокою громадян, вони викликають невдоволення у суспільстві.

З огляду на відсутність загального обов’язкового технічного контролю за транспортними засобами, зазначений процес переобладнання проходить без контролю та може бути ризикованим.

Крім того, ці звуки нагадують роботу ворожих ударних безпілотних літальних апаратів, вони створюють враження про авіаційну чи ракетну небезпеку, лякаючи населення та відволікаючи ЗСУ та правоохоронців.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Штраф від 17000 до 34000 грн.: у Раді затвердили нове покарання для водіїв