facebook

Стосується кожного українця: з 29 жовтня набувають чинності глобальні оновлення – все тепер зміниться

Україна з 29 жовтня переходить на зимовий час


Щороку останньої неділі жовтня Україна переходить на зимовий час. 2023 року це відбудеться в ніч на 29 жовтня, інформує Укрінформ.

О 04:00 ранку стрілки годинника переводяться на одну годину тому. Це означає, що українці матимуть більше часу на сон. У більшості випадків українцям навіть не потрібно переживати, що вони можуть проспати, адже на гаджетах переведення годинників відбувається автоматично. Але старі мобільні телефони та механічний годинник потрібно буде налаштувати самим.

Зазначається, що процедура переведення стрілок годинника на зимовий і літній час проводиться вже майже чотири десятиліття в нашій країні. Переведення стрілок годинника в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 “Про порядок обчислення часу на території України”.

Останньої неділі жовтня країна переходить на зимовий час, а навесні наприкінці березня — на літню.

У 1908 році вперше було введено літній та зимовий порядок обчислення часу у Великій Британії. Це робилося з метою економії та раціонального розподілу електроенергії протягом доби.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

До речі, у 2021 році Верховна Рада відправила на дообробку законопроєкт №4201, яким пропонувалося скасувати сезонні переведення стрілок годинника і таким чином залишити в Україні лише зимовий час.

Але проблема в тому, що в Україні досить велика відстань між східними та західними областями, що унеможливлює жити в одному часовому поясі всією країною.

Наприклад, за постійного зимового часу у східних областях сонце сходитиме посеред ночі — близько 3:00, а темнітиме вже близько 20:00.

Якщо буде лише літній час, тоді на заході країни схід сонця буде, коли на годиннику буде 9:00, тобто йти на роботу чи до школи доведеться у темряві.

Осіннє переведення годинника краще сприймається організмом – з’являється ще одна година для відпочинку, а от до весняного адаптуватися важче.

Варто зазначити, що понад 80 країн переводять годинник, але вже багато років обговорюється можливість скасування традиційного підходу до прийнятої методології.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Стосується кожного українця: з 29 жовтня набувають чинності глобальні оновлення – все тепер зміниться