facebook

Навіть на їжу не вистачить: якою буде пенсія за мінімальної зарплати – названо суму

Українцям із низькою зарплатою “не світить” велика пенсія


В Україні середня пенсія складає 5230 грн. Проте ті громадяни, які офіційно отримують мінімальну зарплату, можуть претендувати на пенсію лише у розмірі 2093 грн. А за середньої зарплати розмір пенсії складе всього 4,5 тис. грн, що нижче за середню пенсію по країні. Про це пише “OBOZ.UA”.

При розрахунку пенсії середню зарплату за три роки множать на відношення середньої зарплати країною до середньої зарплати майбутнього пенсіонера (місяць до місяця). Суму, що вийшла, множать на кількість відпрацьованих років і на 1%.

Українець, який сплачує внески із середньої зарплати, на пенсії зможе отримувати виплату у розмірі близько 29% звичного доходу, що наразі становить 4,5 тис. грн. Проте громадянин, який офіційно отримує мінімальну зарплату, отримає пенсію всього у розмірі 2093 грн. При цьому, щоб отримувати пенсію у розмірі 10 тис. грн, офіційна зарплата повинна становити 33,3 тис. грн. Йдеться про офіційний дохід, з якого сплачують внески.

Середня пенсія для українців, які вийшли на пенсію за віком, становить 5230 грн. Тоді як для українців, які отримали пенсію за вислугу років, середній розмір 9635 грн. На сьогоднішній день пенсії одержують 10 млн 539 тис. осіб. За рік (з жовтня до жовтня) кількість пенсіонерів скоротилася на 187 тис. осіб. До повномасштабної війни такого значного скорочення кількості пенсіонерів в Україні не було. Частина пенсіонерів продовжує працювати на заслуженому відпочинку. На цей час це 2,7 млн ​​людей.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Навіть на їжу не вистачить: якою буде пенсія за мінімальної зарплати – названо суму