facebook

Голод в Україні вже починається: з’явилися тривожні дані, ніхто не вірив, що таке можливе

Кожна п’ята родина в Україні через війну відчуває нестачу продовольства


Через повномасштабне російське військове вторгнення Україна зараз зіштовхується з продовольчою кризою, у 80% населених пунктів поблизу лінії фронту люди відчувають нестачу продовольства, повідомляє Укрінформ.

Представник Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) в Україні Меттью Голлінгсворт зазначив, що до повномасштабної війни Україна щороку годувала 400 млн. осіб у всьому світі, але зараз і сама зіткнулася з продовольчою проблемою.

Приблизно кожна п’ята сім’я в Україні стикається з тим чи іншим ступенем нестачі продовольства, частіше біля зони бойових дій.

Понад 900 тис. осіб, які проживають у радіусі 30 км від лінії фронту, відчувають гостру потребу у забезпеченні продовольством. За прогнозом представника ВПП, воно посилиться взимку.

В одній із найвпливовіших житниць у світі, тобто в Україні, сотні тисяч людей, які нині проживають біля зони бойових дій, залежать від гуманітарної та продовольчої допомоги.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Голлінгсворт пообіцяв, що ВПП забезпечить продовольством приблизно 750 тис. українців продуктами протягом зими.

Крім цього, ще 1,5 млн. українців отримають грошову допомогу в районах, які безпосередньо постраждали від військових дій.

З середини липня поточного року зафіксовано 31 напад на об’єкти, які мають ключове значення для виробництва та експорту зерна.

Вказується, що 28 з них перебували на Одещині, де розміщені “життєво важливі” чорноморські та дунайські річкові термінали, необхідні “для світової торгівлі та виробництва продовольства”.

За даними, до повномасштабного російського вторгнення, що сталося 24 лютого 2022 року, на Україну припадало 9% світового експорту пшениці, 15% кукурудзи та 44% соняшникової олії.

Представник ВПП зазначив, що Україна вже зазнала збитків на суму на 40,2 млрд доларів. Тому він закликав зосередити зусилля на задоволенні потреб українського населення у довгостроковій перспективі та гарантувати, що сільськогосподарський центр буде швидко відновлено.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Голод в Україні вже починається: з’явилися тривожні дані, ніхто не вірив, що таке можливе