facebook

Долар зробить нерви всім: з’явився прогноз, яким буде курс на весь рік

Свіжий прогноз

З’явився прогноз, яким буде курс долара в Україні протягом 2024 року
Курс долара залежить не тільки від ситуації на світовому ринку, а й через події в країні. У НБУ поділилися прогнозом, яким має бути курс долара в Україні протягом року.

Фінансовий регулятор поділився, що керівники українських підприємств очікують на середнє значення обмінного курсу через 12 місяців на рівні 40,06 грн за долар.

Зазначається, що девальваційні налагодження бізнесу трохи погіршилися. Згідно з даними НБУ, в III кварталі 2023 року бізнес очікував курс 40,00 грн/долар, II кварталі 40,43 грн/долар, І кварталі – 42,18 грн/долар.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Кількість респондентів, які очікують, що у наступні 12 місяців обмінний курс національної валюти не перевищить 40,00 грн/долар, склала 55,4% (в III кварталі 2023 року – 56,5%).

Повідомляється, що квартальне опитування проводилося з 31 жовтня до 28 листопада 2023 року. У ньому взяли участь 659 підприємств із 21 регіону країни, за винятком тимчасово окупованої території Криму, а також Донецької, Луганської та Херсонської областей.

Результати опитувань відображають лише думку респондентів – керівників підприємств, а не оцінки Нацбанку України.

Слід зазначити, що Кабмін на 2024 рік у бюджеті вказав середній курс на рівні 40,7 грн/долар, до кінця 2024 року курс очікується на рівні 42,1 грн/долар.

За прогнозом фінансових аналітиків, як пише РБК-Україна, курс долара протягом наступних 12 місяців складе близько 40 гривень.

Глава НБУ Андрій Пишний очікує, що курс долара до гривні протягом 2024 року коливатиметься відповідно до ринкових умов та сезонності. Водночас НБУ забезпечить курсову стійкість і привабливість гривні.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Долар зробить нерви всім: з’явився прогноз, яким буде курс на весь рік