facebook

“Курс валют перепишуть радикально, скільки долар коштуватиме до кінця тижня”: прогноз фахівців збувається

Вже найближчими днями українські банки можуть відчутно змінити курс готівкового долара. Причому, нерівномірно: знизити в купівлі та підвищити в продажу.

Як інформує “Obozrevatel”, за прогнозом, до кінця поточного робочого тижня (9 лютого) вартість валюти там очікується в межах коридору купівлі та продажу від 37,25 до 38,4 грн. Увечері ж 6 лютого банки купують долар у середньому по 37,55 грн, а продають по 38,05 грн.

Про можливі зміни повідомив фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: такі ж зміни очікуються і в обмінниках.

Так, вартість готівкового долара там прогнозується на рівні від 37,35 до 38,3 грн. Сьогодні ж ввечері вони купують валюту в середньому по 37,96 грн, а продають по 38,05 грн.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Загалом же, зазначив аналітик, протягом цього робочого тижня обсяги купівлі валюти населенням, як і раніше, перевищуватимуть суми, що здаються в обмінники та каси банків. Що, за його словами, свідчить про те, що українці:

“стали набагато спокійніше поводитися при ситуативних стрибках курсу”; менше зазнають ажіотажу навіть у моменти зростання цінників в обмінниках.

Який офіційний курс виставив Нацбанк

Нацбанк на 7 лютого виставив офіційний курс долара на рівні 37,62 грн. Що на 7 коп. вище за поточний.

Скільки можна купувати доларів в обмінниках

Раніше ж Нацбанк дозволив українцям купувати стільки готівкової іноземної валюти, в тому числі доларів, скільки їм потрібно. Причому, як у банках, так і в обмінниках. Нові правила діють з 1 грудня 2023 року.

До цього ж купити можна було лише певну суму. Зокрема, обсяг можливого продажу готівкової валюти для кожного банку визначався як сума кількох складових, нагадав нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев. Зокрема, йшлося про:

залишок готівкової валюти у банках станом на 13 квітня 2022 року; обсяг перевищення між купівлею-продажем готівкової валюти та 120% від обсягу купленої безготівкової валюти у населення.

У самому регуляторі запевняють: скасування обмежень на продаж валюти населенню позитивно позначиться на стані ринку. Зокрема, за оцінками, це сприятиме:

мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами; стабілізації курсових очікувань; підвищення стійкості валютного ринку.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Курс валют перепишуть радикально, скільки долар коштуватиме до кінця тижня”: прогноз фахівців збувається