facebook

Вже восени “Приват24”, mono, “Ощад-24/7” поміняють правила: багато українців не зможуть приймати перекази на картку

Які зміни чекають українців восени


В Україні буде створено законодавчий механізм для обмеження платежів із картки на картку за певних умов. Про це йдеться у Меморандум із МВФ.

Як зазначається у Меморандумі, у грудні 2023 року в парламенті було представлено законопроєкт, який посилить нормативні вимоги до учасників ринку платіжних послуг.

“Ми будемо прагнути ухвалити закон до кінця травня 2024 року”, – йдеться у документі.

Крім того, НБУ має намір:

підготувати концептуальну записку для методології оцінки наглядових ризиків до кінця серпня 2024 року та запровадить цю методологію до кінця грудня 2024 року;
підготувати до кінця липня 2024 року концептуальну записку про нормативні вимоги до індивідуальних (p2p) та інших подібних електронних платежів з метою виявлення та обмеження аномальної поведінки.
“Ми запровадимо регулювання до кінця жовтня 2024 року”, – йдеться у Меморандумі.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Історія питання
У лютому голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев повідомив, що на засіданні комітету розглянули доповідь НБУ щодо тіньових фінансових операцій.

За його словами, НБУ пропонує встановити на законодавчому рівні на період дії воєнного стану обмеження на фінансові операції з використанням реквізитів електронних платіжних засобів, ліміти на суми трансакцій, їх кількість тощо, а також граничні суми готівкових переказів за допомогою терміналів самообслуговування.

Після цього перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова визнала актуальність тіньових платежів, оскільки “значна частина бізнесу продовжує використовувати різні механізми ухилення, зменшення оподаткування тощо”.

Рожкова сказала, що рішення буде ухвалено у такому вигляді, який не обмежить “нормальний бізнес, нормальних людей”, але зменшить можливості для маніпуляцій та обходу закону.

Як зазначила Рожкова, обмеження для фізичних осіб на розпорядження коштами “це надзвичайно сенситивна тема”. Тому НБУ не що-небудь анонсуватиме доти, доки не визначиться остаточно.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Вже восени “Приват24”, mono, “Ощад-24/7” поміняють правила: багато українців не зможуть приймати перекази на картку