facebook

Стосується всіх власників квартир та будинків: негайно внесіть дані до держреєстру, краще поспішити

Українців закликають внести дані про майно до Реєстру


Українцям, які володіють нерухомим майном, нагадали про необхідність внести дані до Реєстру майнових прав на нерухоме майно. Кому це потрібно зробити, повідомляє hi.dn.ua.

Якщо людина має нерухоме майно, на яке право було отримано до 2013 року, варто внести дані до Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно.

У департаменті адміністративних послуг Львівської міської ради пояснили, що до 2013 року реєстрація на право власності на майно проводилась у реєстрі прав власності на нерухоме майно.

Реєстрація права на квартири, житлові будинки, нежитлові приміщення та інше нерухоме майно проводило Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Воно видавало документ чи виписку, чи ставило відповідний штамп у самому документі.

Права, видані раніше, наприклад, у 80-х або 90-х роках, без використання нотаріальних бланків на звичайному папері та не зареєстровані у БТІ, потрібно обов’язково реєструвати, якщо немає ні штампів, відміток чи виписки з цієї установи на нерухоме майно.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Без цих документів фактично право власності не виникло і, попри те, що людина може прожити в такій квартирі чи будинку десятки років, можуть бути проблеми.

Якщо ж на документах є лише одна відмітка: штамп або позначка БТІ або є витяг з реєстру БТІ, тоді документи вважаються оформленими належним чином. Держава на таке майно зареєстрована до 2013 року визнає право власності.

Але у разі відчуження об’єкта нерухомості або у разі продажу вся інформація про таку реєстрацію має бути перенесена або внесена до Державного реєстру прав для синхронізації баз даних.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Стосується всіх власників квартир та будинків: негайно внесіть дані до держреєстру, краще поспішити