facebook

Українці залишаться без пенсій: Рада провалила важливий закон – грошей не буде

Результати голосування

Депутати не ухвалили законопроект про накопичувальні пенсії
Законопроект №9212 “Про накопичувальне пенсійне забезпечення” після голосування у Верховній Раді не було підтримано: свій голос “за” віддали лише 214 народних депутатів. Про це повідомляється в телеграм-каналі “Залізний нардеп”.

Народні депутати України не змогли ухвалити законопроект “Про накопичувальне пенсійне забезпечення”. Документ передбачав створення обов’язкової накопичувальної системи, яка дозволить українцям додаткові індивідуальні пенсійні накопичення на старість.

Зокрема, пропонувалося затвердити на законодавчому рівні обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працівників до досягнення ними 55 років та обов’язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь таких найманих працівників. При цьому роботодавцям належало б платити 1,5% від розміру заробітної плати працівників у 2024, 2% – у 2025 році.

Також працівники могли б за бажанням вносити більше коштів на накопичувальний пенсійний рахунок, який би вважався власністю учасників системи. А у випадках смерті працівника право власності на пенсійні заощадження переходило б до його спадкоємців.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Зазначається, що навіть у разі ухвалення закону “Про накопичувальне пенсійне забезпечення” у найближчому майбутньому його не вдалося б запровадити в Україні через конкретну норму МВФ.

“У МВФ є конкретна норма, що будь-які зміни щодо пенсійної системи мають бути узгоджені зі Світовим банком. А поки незрозуміла ситуація з демографією (в результаті), то порахувати макро для такої зміни дуже важко. Точніше неможливо”, – йдеться у повідомленні.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Українці залишаться без пенсій: Рада провалила важливий закон – грошей не буде