4 травняв в Україні скасують статус “обмежено придатний” для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію “придатних” або “непридатних” до військової служби. Тих, хто своєю чергою отримає статус “придатних”, поділять на 4 категорії.
У Міноборони пояснили, про що йдеться, розповідає “Дзеркало тижня”.
Чотири групи
Так, “придатних” розділять залежно від ступеня функціональності:
придатні (повністю);
придатні до служби у вищому військовому навчальному закладі (ВВНЗ), в ТЦК та СП, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатні до служби в ДШВ, морській піхоті, ССО, підрозділах спецпризначення, плаваючому складі тощо;
придатні за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до ВВНЗ);
придатні для виконання специфічних завдань.
Як відбуватиметься поділ
Раніше поділ військовозобов’язаних на придатних, обмежено придатних і непридатних відбувався на основі наказу номер 402. Там були прописані відповідні критерії, за якими людину зараховували до тієї чи іншої категорії.
Тепер, кажуть у Міноборони, наказ 402 відредагували та оновили критерії. У кожній групі захворювань можуть бути як повністю придатні, так і непридатні, залежно від ступеня порушення функцій.
Наприклад, якщо в людини виразка була в анамнезі й залишився тільки рубець, то її віднесуть до “придатних”. А, якщо виразка у військовозобов’язаного була ускладнена, і довелося робити операцію із видаленням значної частини шлунку, то такого чоловіка визнають непридатним до військової служби.