facebook

Виплату пенсій зупинено: у Мінсоцполітики попередили українців

Що відбувається

До 31 березня 2024 року пенсіонерам, які переселилися в країні до початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року, потрібно було пройти процедуру фізичної ідентифікації. Це підтверджувало, що вони справді ті, хто отримує пенсію від держави. З березня термін виплати без ідентифікації минув. Однак для тих, хто не зв’язувався з Пенсійним фондом протягом 9 місяців з 1 липня 2023 року до 31 березня 2024 року, пенсійні виплати тривали тимчасово, але без перерахування на банківські картки до проходження ідентифікації.

Тому пенсіонерам, які переселилися до 24 лютого 2022 року і не пройшли фізичної ідентифікації, варто зробити це зараз. Після проходження ідентифікації виплату пенсії буде відновлено.

Пенсія виплачуватиметься з урахуванням коштів за всі місяці, коли людина не отримувала її через неідентифікацію. Якщо пенсіонер пройшов ідентифікацію, але не отримав пенсію у квітні, фінансування відновиться після отримання Пенсійним фондом інформації про його особу.

Ощадбанк уже передав до Пенсійного фонду списки пенсіонерів, які пройшли ідентифікацію. Їм уже почали перераховувати пенсії на банківські картки. Якщо ви пройшли ідентифікацію, але пенсію вам ще не виплатили, зверніться до органів Фонду та вкажіть дату та спосіб ідентифікації. Пенсійний фонд допоможе розібратися із вашим питанням.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Нагадуємо, що для проходження ідентифікації можна вибрати зручний спосіб:

відвідати відділення АТ “Ощадбанк” чи Пенсійний фонд України особисто;
видалено авторизуватися за допомогою електронного підпису “Дія.Підпис” на веб-порталі ПФУ;
скористатися відеоконференцзв’язком через веб-портал ПФУ чи Контакт-центр Пенсійного фонду України;
якщо ви за кордоном, отримати посвідчення в дипломатичній установі України та відправити його до ПФУ.
Фізична ідентифікація – загальноприйнята міжнародна практика. Усі пенсіонери в Україні регулярно проходять її, але зазвичай це відбувається у момент відвідин відділень Пенсійного фонду чи банку.

Раніше ми писали, що за стаж для пенсії доведеться заплатити.

Також ми повідомляли, що у ПФУ розповіли про благодійні пенсії, хто і коли зможе отримати.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Виплату пенсій зупинено: у Мінсоцполітики попередили українців