facebook

Без поліції ТЦК не мають права: спливли важливі деталі нової мобілізації

Військовозобов’язаним роз’яснили, хто і в яких випадках має право затримувати та доставляти до ТЦК


У новому законі про мобілізацію Верховна Рада та Кабмін визначили порядок адміністративного затримання громадян до ТЦК. Відповідно до них, поліція та представники ТЦК мають деякі обмеження. Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.

Щодо ініціювання затримання та доставки до ТЦК постанову №560 Кабміну визначає такі повноваження військкоматів. Керівники ТЦК:

звертаються до поліції для адміністративного затримання та доставки до ТЦК осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 та 210-1 КУпАП;
вживають заходів разом із представниками поліції до адміністративного затримання та доставки до ТЦК осіб, які відмовляються від отримання повісток або порушили правила військового обліку.
Як випливає з нових актів, самостійно ТЦК не має повноважень затримувати та доставляти громадян. Такі повноваження – і лише у певних законом випадках – має поліція. І навпаки – поліція самостійно без представника ТЦК не може вручити повістку.

Крім того, у статті 262 КУпАП зазначено, що поліція не може вручати повістки, а лише проводити адміністративне затримання військовозобов’язаних, які порушили військовий облік. Однак при затриманні поліція має скласти протокол, у якому будуть зазначені дата, місце затримання, відомості про особу затриманого, мотиви затримання та інші характеристики. Також поліція має повідомити родичів затриманого про його місцезнаходження.

Під час перевірки документів пропозиція пройти у військкомат має надійти від старшої групи оповіщення (судячи з постанови, старшим може бути лише представник ТЦК) у таких випадках:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

у разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ №1487 або Законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;
виявлення розбіжностей військово-облікового документа щодо військово-облікових даних Єдиного державного реєстру “Оберіг”.
Крім того, поліцейські самостійно можуть здійснити адміністративне затримання та доставку особи до ТЦК:

за відсутності військово-облікового документа (або ВОД в електронній формі);
наявності інформації у реєстрах та базах (банках) даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, про розшук такої особи.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Без поліції ТЦК не мають права: спливли важливі деталі нової мобілізації