facebook

Сьогодні “Цей спосіб дозволить ТЦК знайти злісних ухилянтів, ніхто не зможе уникнути повістки”: чекатимуть у місцях, де є чоловіки

В Україні вчергове продовжений воєнний стан та проведення загальної мобілізації до 11 серпня 2024 року. А 18 травня набув чинності новий закон про вдосконалення мобілізації. На його виконання військовозобов’язані мають оновити свої облікові дані протягом 60 днів, а в Україні проводиться їх оповіщення.

Як інформує “Телеграф”, Полтавський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) на своїй сторінці у Facebook роз’яснив, де можна вручати сповіщення про виклик до ТЦК та хто це може робити.

Військовозобов’язані за адресою місця проживання можуть бути оповіщені:

через дільниці оповіщення; представниками районних військових адміністрацій; представниками ТЦК та СП особисто або засобами зв’язку; групами оповіщення.

За місцем роботи або навчання повістку можна отримати від:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

представника підприємства (закладу освіти); військовослужбовця ТЦК та СП; груп оповіщення.

У громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску (блок-постах), пунктах пропуску через державний кордон України повістку можуть вручити:

військовослужбовці ТЦК та СП; групи оповіщення. В ТЦК та СП повістки вручають військовослужбовці та працівники ТЦК. — До складу груп оповіщення можуть включатися представники районних військових адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, ТЦК та СП, поліцейські, а під час оповіщення мешканців багатоквартирних будинків — керівник установи (організації) або фізична особа — підприємець, яка надає послуги з управління багатоквартирними будинками, або голова правління ОСББ, — йдеться у роз’ясненні Полтавського ОТЦК.

У територіальному центрі комплектування зазначають, що повістки для оповіщення представниками РВА, виконкомів, керівниками підприємств, установ та організацій доставляються військовослужбовцями ТЦК разом із розпорядженням начальника ТЦК про проведення заходів оповіщення.

Зазначимо, що 22 травня Начальник Полтавської ОВА видав розпорядження про введення в дію рішення Ради оборони області “Про невідкладні заходи для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та оборони держави”.

У ньому даються доручення структурним начальника районних військових адміністрацій у взаємодії з районними ТЦК та СП розгорнути пункти управління заходами мобілізації, дільниць оповіщення та пунктів збору військовозобов’язаних. Крім того, вони мають створити групи оповіщення у складі представників РВА, виконавчих органів місцевих органів самоврядування, підприємств, установ, організацій, ТЦК та підрозділів поліції. Цими групами має бути проведено оповіщення резервістів та військовозобов’язаних та забезпечено хід проведення мобілізації.

Також даються доручення начальнику Полтавського обласного ТЦК та СП, начальнику Головного управління Нацполіції в Полтавській області, керівникам органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ, Директору департаменту охорони здоров’я ОВА щодо проведення оповіщення військовозобов’язаних та забезпечення заходів мобілізації.

Як повідомляє “Інформатор”, після набуття чинності нового закону про мобілізацію в Україні дещо змінилися правила вручення повісток військовозобов’язаним. Поліція та представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) мають право вимагати у чоловіків віком 18-60 років пред’явити військово-облікові документи разом з документами, що посвідчують особу. Самі поліцейські не вручають повісток, а лише забезпечують порядок під час вручення повістки уповноваженими представниками, зокрема ТЦК та СП.

Більше розповідає Інформатор з посиланням на Центр надання безоплатної юридичної допомоги.

Хто може вручати повістки

Якщо коротко, то робити це можуть представники ТЦК та СП, державних (військових) адміністрацій, місцевих (міських, сільських, селищних) рад, роботодавців — але важливо, що лише на території, на яку поширюються їхні повноваження. Умовно кажучи, голова одного селища не має прав приїхати вручати повістки в інше селище. Так само, якщо повістку вручає роботодавець, то може це робити тільки на території установи чи підприємства.

У законодавстві визначено так:

представники ТЦК та СП — в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідного ТЦК та СП;

представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій) — в межах відповідних адміністративних територій;

представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад — в адміністративних межах відповідних населених пунктів та територій;

представники підприємств, установ, організацій — на території підприємств (установ, організацій) та в місцях виконання працівниками робіт (обов’язків);

представники відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ (тільки резервістам та військовозобов’язаним, які перебувають в зазначених органах на військовому обліку) — на усій території України.

Повістка формується за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів або бланк повістки заповнюється представником районного (міського) ТЦК та СП або його відділу. Керівник районного (міського) ТЦК та СП або його відділу підписує повістку електронним підписом (КЕП) або особисто вручну та скріплює гербовою печаткою.

У повістці мають бути зазначені:

прізвище, ім’я та по батькові, дата народження громадянина, якому адресована повістка;

хто видав повістку — найменування ТЦК та СП або його відділів чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіонального органу СБУ;

мета виклику (вид повістки: для уточнення облікових даних, проходження медкомісії, мобілізаційне розпорядження);

коли з’явитися за викликом: місце, день і час;

дата і підпис (від руки чи електронний) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку;

реєстраційний номер повістки;

інформація про наслідки неявки і про обов’язок повідомити про причини неявки.

Повістку можна буде отримати як особисто, так і поштою. Якщо вручають особисто — отримувач має на ній розписатися. Також процес вручення або відмови фіксуватиметься на фото або відео з 17 липня. Це може робити представник ТЦК та СП або поліцейський.

Якщо повістка буде надіслана поштою, то днем вручення буде вважатися:

коли відправлення отримане; коли поштовий оператор зафіксував відмову від отримання відправлення; коли поштовий оператор зафіксував відсутність адресата за адресою проживання, вказаною під час уточнення облікових даних в ТЦК та СП, чи за задекларованою адресою, якщо військовозобов’язані (резервісти) дані не оновлять.

Так. У Постанові Кабінету Міністрів зазначається, що повістку вам можуть вручити цілодобово за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, за місцем роботи, за місцем навчання, у громадських місцях, в місцях масового скупчення людей, в ТЦК та СП, на пунктах пропуску (блокпостах), в пунктах пропуску через державний кордон України.

Ні. Представники ТЦК та СП можуть запропонувати людині пройти або проїхати в ТЦК, щоб уточнити облікові дані. Якщо ж людина відмовляється, явно ухиляється від призову, то працівники ТЦК можуть викликати поліцію або ж вони працюють спільно. Далі може бути складено протокол про порушення. Затримати може поліція в межах адміністративного затримання.

Якщо вдасться встановити особу втікача, то такі дії можуть розглядатися як ухилення від мобілізації та перешкоджання роботі представників ТЦК та СП. За ухилення передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність.

Керівники ТЦК та СП самостійно розглядають адмінсправу і виносять постанову про притягнення до відповідальності — штрафу до 25,5 тис. грн. Оскаржити таку постанову можна лише у суді, подаючи позов проти ТЦК.

Кримінальна відповідальність може наставати, наприклад, за статтями 336, 336-1, 337, 335 КК України.

Часто це саме стаття 336 — ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. Нею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Зараз спостерігається, що позбавлення волі часом замінюють іспитовим терміном від 6 місяців до 3 років.

Відповідно до положень ст. 307 КпАП України штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу. Вам повинні надати офіційні реквізити і постанову для оплати накладеного штрафу, який ви зможете оплатити у будь-який зручний для вас спосіб онлайн чи офлайн. Оплата на місці накладеного штрафу працівнику ТЦК не передбачена законодавством.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Сьогодні “Цей спосіб дозволить ТЦК знайти злісних ухилянтів, ніхто не зможе уникнути повістки”: чекатимуть у місцях, де є чоловіки