facebook

“Люта негода вируватиме в Україні, жахлива злива несе у ці області реальну небезпеку”: чекають на смерч, град і дощ

У червні в Україні очікується тепла літня погода, яка зрідка перериватиметься грозами та небезпечними метеорологічними явищами, такими як град та сильні шквали.

Як інформує “gsminfo.com.ua”, такий прогноз дає Ігор Кибальчич, метеоролог, кандидат географічних наук.

За його словами, “червень в Україні вважається повноцінним літнім місяцем із середньою температурою від +18 до +23°C, залежно від регіону. Опадів у червні зазвичай випадає достатньо. Значно активізується грозова діяльність і пов’язані з нею погодні небезпеки, такі як град, сильні шквали, а іноді навіть смерчі”.

Далі Кибальчич пояснює, що цьогорічний червень в Європі характеризуватиметься високим атмосферним тиском над її північною частиною та низьким тиском над Середземномор’ям і сусідніми регіонами Південної Європи та Північної Африки. В Україні місяць очікується теплим, місцями спекотним, із середньомісячною температурою на 1,5-3°C вищою за середню багаторічну і коливатиметься від +19,0 до +24,0°C. Максимальні денні температури можуть сягати +31…+36°C, особливо в південно-східній частині країни. Однак, за прогнозами, червень буде в межах норми на крайньому заході, включаючи Карпати та Полісся.

Щодо опадів, то Кібальчич зазначає, що їхній розподіл протягом місяця буде вкрай нерівномірним. Посилення атмосферної нестабільності та активізація грозової діяльності може призвести до небезпечних погодних явищ, таких як сильні локальні зливи, град та руйнівні шквали, та навіть смерчі.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“У південних та східних областях накопичений дефіцит опадів та високі температури сприятимуть формуванню посушливих умов та підвищенню рівня пожежної небезпеки. Без істотних дощів агрометеорологічні умови для розвитку сільськогосподарських культур залишатимуться несприятливими”, – попереджає Кібальчич.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Люта негода вируватиме в Україні, жахлива злива несе у ці області реальну небезпеку”: чекають на смерч, град і дощ