facebook

Медики: чим небезпечне надмірне вживання солі

Результати спостережень американських вчених змусять тебе значно скоротити кількість солі в твоєму раціоні.

Американські вчені з’ясували, що регулярне вживання в їжу надмірної кількості солі провокує зміни імунної системи в кишечнику, які тягнуть за собою деградацію когнітивних функцій людини.

Фахівці показали, що зловживання хлоридом натрію протягом трьох тижнів призводить до ендотеліальної дисфункції, зменшення мозкового кровотоку і когнітивних порушень, але не змінює артеріальний тиск.

Високосольова дієта збільшувала кількість клітин Т-хелперів в кишечнику і виробництво ними молекул інтерлейкіну. Автори показали, що зростання вмісту інтерлейкіну в кровотоці, обумовлював негативний вплив даної дієти на мозковий кровообіг.

До подібних висновків учені дійшли під час спостережень за мишами. Отримані результати, відзначають автори, можна застосувати й для людей. Фахівці помітили, що негативні наслідки високосольової дієти допускали скасування в разі повернення гризунів до нормального режиму харчування.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує щодня вживати не більше п’яти грамів солі. Відзначається, що зменшення споживання солі до п’яти грамів на добу кожною людиною може запобігати приблизно 2,5 мільйона смертей щорічно.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За даними організації, більше половини всіх людей на планеті щодня вживають на 80-140 відсотків хлориду натрію більше. Надлишок солі потрапляє в організм людини головним чином разом з хлібом, сухими сніданками і готовими до вживання стравами.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Медики: чим небезпечне надмірне вживання солі