Особливо це важливо на дорогах з багатьма смугами руху, де такі прилади допомагають водіям і пішоходам краще бачити автомобіль і уникати аварій.
В Україні водії можуть бути оштрафовані за порушення правил використання зовнішніх світлових приладів на автомобілі. У деяких ситуаціях їм необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар навіть вдень. politeka.net
Європейські дослідження показали, що використання денних ходових вогнів або ближнього світла фар може знизити ризик дорожньо-транспортних пригод на 5-15%. Це особливо важливо на дорогах з великою кількістю смуг руху, де такі прилади допомагають водіям і пішоходам краще помічати автомобілі та уникати аварій.
В Україні водії зобов’язані вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар за межами населених пунктів у будь-який час доби, включаючи світлий час дня. У містах фари слід вмикати в темний час доби та в тунелях.
Водіям колон, громадського транспорту на виділених смугах, перевізникам дітей, водіям широких транспортних засобів (шириною понад 2,6 метра), перевізникам небезпечних вантажів і тим, хто буксирує автомобілі, потрібно вмикати фари навіть удень.
Також рекомендується використовувати світлові прилади за поганої видимості, наприклад, під час негоди.
За невиконання цих вимог передбачено штраф у розмірі 510 грн. Це стосується ситуацій, коли водії не вмикають денні ходові вогні або ближнє світло фар за межами населених пунктів. Такий самий штраф застосовується і за переобладнання фар та ліхтарів з порушенням встановлених стандартів.