facebook

Сауна: в чому її користь для здоров’я людини

Поліпшення фізичного і психічного самопочуття в результаті відвідування сауни може бути пов’язано зі збільшенням виробництва ендорфінів.

Як відомо, в сауну люди ходять зазвичай заради задоволення, хорошого самопочуття і щоб просто розслабитися. Проте результати нового дослідження свідчать про те, що крім цього сауна ще й корисна для здоров’я.

У новому дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі «Матеріали клініки Мейо» (Mayo Clinic Proceedings), говориться, що сауна може допомогти знизити ризик ряду станів, таких як високий кров’яний тиск і серцево-судинні захворювання, нейрокогнітивні розлади, хвороби легенів, психічні розлади, а також знизити рівень смертності. Крім того, сауна полегшує головний біль, симптоми шкірних захворювань, артриту і грипу. Дані дослідження свідчать також про те, що регулярне користування сауною пов’язане із загальним поліпшенням здоров’я.

Дослідницька група під керівництвом вчених з Університету Ювяскюля (University of Jyväskylä), Університету Східної Фінляндії (University of Eastern Finland) і Брістольського університету (University of Bristol) провела всебічний огляд матеріалів про вплив фінської сауни на стан здоров’я. Характерною рисою фінської сауни є короткочасне перебування в приміщенні з високою температурою повітря (80-100 градусів C).

Результати даного дослідження свідчать про позитивний вплив сауни для поліпшення кровообігу, функціонування дихальної, серцево-судинної та імунної систем. Регулярне відвідування сауни стабілізує вегетативну нервову систему, знімає запалення, знижує окислювальний стрес, артеріальний тиск, кількість «поганого» холестерину, артеріальну жорсткість і судинну резистентність.

Крім того, сауна сприяє підвищенню рівня циркулюючих гормонів. За даними дослідників, фізіологічні реакції на вплив звичайної сауни відповідають фізичним навантаженням середньої і високої інтенсивності, таким, наприклад, як ходьба.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Та ж дослідницька група опублікувала звіти ще про кілька експериментальних дослідження, які демонструють сприятливі ефекти короткострокового впливу сауни на артеріальний тиск, специфічні серцево-судинні біомаркери запалення, податливість судинної стінки і функціонування серцево-судинної системи.

Як повідомляють дослідники, розслаблення і поліпшення фізичного і психічного самопочуття в результаті відвідування сауни може бути пов’язано зі збільшенням виробництва циркулюючих гормонів, таких як ендорфіни. В огляді також повідомляється, що відвідування сауни викликає доброчинні зміни, еквівалентні тим, які відбуваються в результаті фізичної активності. У своїх попередніх роботах дослідницька група стверджувала, що сауна і фізична активність можуть принести велику користь для здоров’я, якщо їх поєднувати.

У дослідженні також підкреслювалося, що сауна відносно безпечна і її можуть відвідувати навіть пацієнти з компенсованими серцево-судинними захворюваннями. Дослідники також стверджують, що спекотна фінська сауна добре переноситься людьми з гемодинамічними порушеннями без виникнення складної шлуночкової аритмії у пацієнтів з серцевими захворюваннями.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Сауна: в чому її користь для здоров’я людини