facebook

Як бути, якщо ви піддаєтеся нападкам з боку колег, які розпускають плітки за спиною, ігнорують вас і радіють вашим невдачам?

В будь-яких ситуаціях слід спробувати зрозуміти причини, які спровокували конфлікт і негативне ставлення з боку колег.

Робота перетворюється на справжнє поле бою, де головною жертвою стаєте ви.

Що робити в такій ситуації? Мовчати і терпіти? Може, взяти і звільнитися?

Як мовиться, попереджений, значить – озброєний. Помилка новачків полягає в тому, що перед тим, як спробувати влитися в новий колектив, людина заздалегідь не поцікавилася, в якому колективі вона працюватиме, які у колег цінності і що вони не переносять в людях. Справа в тому, що є колективи, як правило, у яких на першому місці стоїть професіоналізм і робота, а буває і так, що в цьому ж колективі є люди, яких більше цікавить не робота, а особисте життя колег, їх злети та падіння. Перед тим, як приступати до своїх обов’язків, ви повинні дізнатися, з якими неприємностями можна зіткнутися в новому колективі. Можливо, що дізнавшись цінності нового колективу, ви не захочете затриматися на цій роботі більше одного місяця. Так що добре подумайте, а чи потрібна вам ця робота? Ну, а що робити тим, хто не хоче звільнятися з-за підступів деяких колег? Як же бути в такій ситуації?

І ось ви влаштувалися на роботу, яка вам дуже подобається – зарплата висока, робота цікава, та й офіс неподалік від будинку. Є одна проблема – колектив, який не хоче вас брати і робить все, щоб вижити вас з нової роботи. Постійні шушукання, злі жарти, кинуті на вашу адресу, плітки доводять до істерики. Робота перетворюється на справжнє поле бою, де головною жертвою стаєте ви. Як же бути? Мовчки терпіти всі знущання? Звільнитися? Спробувати подружитися?

Ви – новачок. Не кожен колектив готовий з розкритими обіймами прийняти «чужинця» на свою територію. А ви для них саме «чужинець». Вони до вас придивляються, намагаються знайти потрібні кнопки, на які будуть натискати, щоб вивести вас з рівноваги і довести до відчаю. Вони будуть чекати, поки ви самі здастеся. А хіба ви цього хочете?.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Ваше завдання спробувати на час стати психологом. Ви повинні краще придивитися, хто є лідером цієї «банди», хто з ким дружить або навіть змагається. Проаналізувавши, ви зрозумієте, з ким треба дружити, кого поважати і від кого триматися подалі. Не розслабляйтеся. Намагайтеся бути на крок попереду, щоб убезпечити себе від неприємностей.

Порада№1

Ви сповнені бажання працювати. Вам хочеться догодити начальству, але не поспішайте демонструвати колегам, як добре ви ладнаєте з шефом. Своєю поведінкою ви тільки викличете заздрість і роздратування. Виконуйте свою роботу тихо і спокійно. Не варто давати зайвий привід колегам зіпсувати вам робочий день.

Порада №2

Не варто зі шкіри геть лізти, щоб сподобатися лідеру. Вас будуть називати «підлабузницею», яка хоче заручитися підтримкою. Ви повинні залишити таке враження, щоб вас поважали як особистість і як доброго працівника. Дружба з лідером у першій час, звичайно, допоможе вам легше адаптуватися в колективі і на новій роботі, але вона також може призвести до великих неприємностей. Варто тільки заїкнутися, що ваш покровитель тюфяк або погано виконує свою роботу, як одразу ваші недоброзичливці передадуть слова адресату. Обережно ставтеся до дружби і самі не говоріть зайвого. Будьте доброзичливі і скромні у своїх висловлюваннях, діях.

Порада №3

Спробуйте зрозуміти причини цих нападок та знущань з боку колег. Можливо, причина не тільки в тому, що колеги хочуть домогтися вашого звільнення просто тому, що вони так роблять з кожним новачком, а в тому, що хтось сильно вам заздрить, наприклад, вашій працездатності або навіть зовнішності. Такі проблеми можуть виникнути особливо в жіночому колективі. Після того, як ви зрозумієте, звідки йде джерело неприязні, ви зможете проаналізувати ситуацію та зробити відповідні висновки. Можливо, варто відверто сказати колегам або конкретній особі, що для вас очевидна причина того, що відбувається. Іноді цього достатньо, щоб трохи зменшити запал у колективі.

Порада №4

Якщо не спробувати налагодити стосунки в трудовому колективі, ви ризикуєте втратити роботу. В натягнутому колективі не вийде плідно працювати. Ви постійно будете роздратовані, напружені і стомлені. Погане самопочуття, так чи інакше вплине на вашу працездатність і активність. Постарайтеся знайти з колегами спільні інтереси, що об’єднують вас поза роботи. Якщо ви вважаєте, що у вас не вийде, тоді спробуйте говорити їм компліменти іноді або пригощайте їх цукерками. Намагайтеся робити їм приємні сюрпризи так, щоб це не виглядало, як підкуп, а як спосіб налагодити стосунки і показати свою доброзичливість.

Порада №5

Мобінг легше запобігти, ніж чинити опір йому. Але звільнитися можна і в будь-який час. Вам вже не терпиться перед самим звільненням висловити колегам все, що про них думаєте. Звучить заманливо, але подумайте, що буде після феєричного звільнення? Заради власного блага краще залишити цю ідею. Влаштувавши скандал і висловивши колегам все, що ви про них думаєте, ви не вирішите проблему. Більш того, новий роботодавець не візьме на роботу скандалістку і істеричку після того, як прочитає рекомендацію від шефа. Ви можете зіткнутися з такою ж проблемою і в іншому колективі. Тому звільнятися з роботи зі скандалом – не кращий варіант.

Порада №6

Викличте колег на відверту розмову. Спробуйте спокійно пояснити, що вам не зрозуміло, чому колеги так себе поводять по відношенню до вас.

Намагайтеся говорити переконливо і спокійно, без хвилювання, щоб позначити свою позицію в цій ситуації. Робіть це так, щоб не складалося враження, що ви говорите, щоб спровокувати колектив на новий конфлікт. Розмовою ви або покажите свою відкритість і доброзичливість або свою неприязнь і ненависть. Якщо під час розмови колеги дають зрозуміти, що вам не вижити на новому місці, варто задуматися, про пошуки нової роботи. Погодьтеся, що перебувати в стані постійного стресу та емоційного напруження організм не витримає, і ви можете в майбутньому мати проблеми зі здоров’ям.

В будь-яких ситуаціях слід спробувати зрозуміти причини, які спровокували конфлікт і негативне ставлення з боку колег. Не тікайте від розмов і не намагайтеся закрити очі на явно наявні проблеми. Захищайте себе, коли вас намагаються очорнити в очах начальства або коли за спиною не схвально відгукуються колеги. Заслужить повагу з боку колег своєю доброзичливістю, відкритістю і зацікавленістю не тільки роботою, але їх справами.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Як бути, якщо ви піддаєтеся нападкам з боку колег, які розпускають плітки за спиною, ігнорують вас і радіють вашим невдачам?