facebook

У 2020 році зміни в медицині почнуться на рівні стаціонарів, – Супрун. ФОТОрепортаж

Коли цінність людського життя лише декларативна – це безпосередньо позначається на тому, як функціонує система охорони здоров’я.
Про це Уляна Супрун написала в Facebook після відвідування Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги та Бориспільської центральної районної лікарні. За словами Супрун, з приводу цих установ вона отримує дуже багато негативних відгуків.

“В історіях родичів пацієнтів про сотні тисяч гривень витрачених на операції та ліки є все, що ми хочемо викорінити в Україні: незрозумілі і непрозорі правила функціонування системи, фінансові катастрофи через проблеми зі здоров’ям, жахливі умови перебування у лікувальних закладах, відсутність гарантій надання якісних послуг. Страх”, – зазначає в.о. міністра охорони здоров’я.

Вона підкреслює, що заручниками такої ситуації є як пацієнти і їхні родичі, так і лікарі та медичний персонал, які працюють в умовах, коли якість роботи та професіоналізм не винагороджуються фінансово, а “значно важливіше в яких ти стосунках з головним лікарем чи завідуючим твого відділення, які у тебе зв’язки”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Все це, за словами Супрун, виливається у сьогоднішні реалії:

▪ В лікарні швидкої допомоги помітили, що відвідувачів не пускають в приміщення реанімації до їхніх близьких та родичів. Хоча доступ до реанімації заклад має забезпечувати 24/7.

▪ Списки ліків, які є в наявності, в обох закладах розміщені не всюди і часто у місцях, де пацієнти не звернуть на них уваги. Багато ліків пацієнти та їхні родичі купують власним коштом. Навіть системи та фізрозчини, які медзаклад точно закуповує.

До речі, нагадує Супрун, нещодавно для медзакладів Києва з’явилася можливість закуповувати необхідне знаряддя та препарати через електронні каталоги. https://bit.ly/2GBemSI. “Через новий інструмент лікарні буде простіше та ефективніше закуповувати той самий фізрозчин. Рекомендую скористатись”, – пише вона.

▪ Бригади швидких далі використовуються як медичне “таксі” і доставляють в лікарню людей, які не потребували екстреної допомоги. У стаціонарі, у свою чергу, чомусь дуже довго перебувають пацієнти, які могли б спокійно повернутись додому.

▪ На територіях медзакладів багато аптек та оголошень про них. У кожну аптеку черга. Знайти аптеку за цими оголошеннями значно легше ніж те чи інше відділення. Можна багато зрозуміти про керівництво закладу, в якому всі дороги ведуть до аптек.

▪ В районній лікарні у Борисполі ремонтують терапевтичне відділення. Але лише туалети та електричну мережу. На решту не вистачає виділених районним бюджетом коштів. Тому коли пацієнтів сюди повернуть, палати залишаться у жахливому стані. Роками ведеться мова про спорудження нового корпусу, але коштів на такий проект не знаходиться також.

 

 

Але головні враження Супрун, за її словами, винесла від спілкування з лікарями та пацієнтами.

“Запит на зміни на рівні спеціалізованої допомоги колосальний. Успішний досвід трансформації на первинній ланці стає звичайним елементом життя мільйонів українців і разом з цим з’являється віра у зміни і на інших рівнях. У 2020 році трансформація розпочнеться на стаціонарному рівні. Зміни запрацюють, коли “гроші підуть за пацієнтом” за конкретні гарантовані державою послуги, так як це вже відбулося на первинній ланці”, – підкреслює в.о. міністра охорони здоров’я.

Вона додає, що змінена модель фінансування та статус закладу, дозволить стимулювати ефективну роботу медиків без прив’язок до жодних тарифних сіток. А разом з цим покращити умови в лікарнях, зробити якіснішим та доступнішим лікування та забезпечити гідну оплату праці для медичних працівників.

“Система трансформується цілком, і пацієнт та його здоров’я нарешті по-справжньому будуть в центрі уваги”, – переконана Супрун.

Вона також зауважила, що місцева влада Києва та Бориспільського району повинні “серйозно подумати щодо власних пріоритетів”. Адже, за словами Супрун, якщо не інвестувати в медичну інфраструктуру і не створювати простір в якому і пацієнтам, і медикам, буде комфортніше — не можна говорити про реальну турботу про людей.

“Після вихідних окремо запропонуємо відповідальним посадовим особам свою допомогу з пошуку шляхів вирішення цих проблем”, – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я.

“Продовжуватимемо робити візити без попередження і дізнаватись про реальний стан справ від справжніх перших осіб країни”, – підсумувала Уляна Супрун.

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

У 2020 році зміни в медицині почнуться на рівні стаціонарів, – Супрун. ФОТОрепортаж