facebook

Росія висунула Україні абсурдну умову

Росія висунула Україні абсурдну умову

Окупанти заявили, що може бути розглянуто питання про виведення в “холодний резерв” 5 і 6 енергоблоків, що призведе до зупинки Запорізької АЕС.

На шостому місяці повномасштабного вторгнення в Україну російське військове командування погрожує зупинити роботу найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).

Про це заявив начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС РФ генерал-лейтенанта Ігор Кирилов, повідомляє російське пропагандистське агентство “РИА Новости”.

“Може бути розглянуто питання про виведення в “холодний резерв” 5 і 6 енергоблоків, що призведе до зупинки Запорізької АЕС”, – заявив генерал-лейтенант армії окупантів.
Кирилов зазначив, що роботу ЗАЕС буде зупинено “в разі продовження негативного розвитку ситуації, пов’язаної з обстрілами атомної станції Україною”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Війна в Україні та Запорізька АЕС:
Запорізьку АЕС з 4 березня контролюють російські загарбники. Також під окупантами місто-супутник АЕС – Енергодар.

При захопленні станції загарбники відключили онлайн-моніторинг, щоб приховати свої дії від МАГАТЕ. У Європейському Союзі закликали Росію повернути Україні контроль над ЗАЕС.

Окупанти повідомили керівникам структурних підрозділів Запорізької АЕС, що мають намір з 1 вересня поставити атомну електростанцію під контроль “Росатому”.

6 червня глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив, що його агентство готує експертну місію на Запорізьку атомну електростанцію, найбільшу в Європі. За його словами, про такий візит нібито просила Україна. У ДП” НАЕК “Енергоатом” звинуватили Гроссі у брехні та заявили, що не схвалюють цей візит.

26 червня 2022 року стало відомо, що окупанти готуються до боїв поблизу Запорізької АЕС.

29 червня 2022 року з’явилася інформація про те, що на Запорізькій АЕС окупанти готують серйозну провокацію.

30 Червня 2022 року МАГАТЕ втратило зв’язок із Запорізької АЕС.

2 липня 2022 року “Енергоатом” відновив зв’язок між Запорізькою АЕС і МАГАТЕ.

5 серпня російські окупанти тричі обстріляли промисловий майданчик Запорізької атомної електростанції.

За даними “Енергоатому” війська РФ в Енергодарі стріляли в бік Запорізької АЕС, ворог влучив у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС – Запорізьку теплову електростанцію.

При цьому наголошується, що попри провокації окупантів, ЗАЕС продовжує працювати та видавати потужність в енергосистему України через працюючі лінії. Відповідно до їх пропускної здатності було прийнято рішення про розвантаження і відключення від мережі одного з працюючих енергоблоків Запорізької атомної станції. Викидів і скидів радіоактивних речовин не зафіксовано.

6 серпня з’явилася інформація про те, що російські окупанти могли замінувати ЗАЕС.

Також 6 серпня стало відомо про те, що один з енергоблоків Запорізької АЕС відключений від енергосистеми.

11 серпня 2022 року російські загарбники неодноразово обстрілювали Запорізьку АЕС території поблизу атомного об’єкта.

11 серпня російські окупанти продовжили бити по Запорізькій АЕС. Були пошкодження.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Росія висунула Україні абсурдну умову