facebook

“Біль, висипання на тілі та страшні ускладнення”: в Україні зафіксовано мавпячу віспу, лікарі попередили про симптоми

Страшну недугу, мавпячу віспу зафіксовано вже і в Україні: 15 вересня було офіційно підтверджено перший випадок хвороби. Тепер медики попереджають українців про те, яку загрозу може це становити. Розповідають про симптоми та ускладнення.

Як інформує “24”, відомо, що хворий, у якого виявили мавпячу віспу, протягом останніх пів року не був за межами України.

Припускають, що він міг заразитися в одному з великих міст. Про це розказав голова комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Він зауважив, що зараз триває епідеміологічне дослідження, щоб з’ясувати всі обставини зараження. Пацієнт перебуває у лікарні та має легкий перебіг хвороби.

Ситуація з мавпячою віспою у світі

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Радуцький нагадав, що зазвичай мавпяча віспа була поширена в країнах Африки та Азії, але цьогоріч з’явилася і на європейському континенті.

За його словами, учені ще не можуть пояснити, як і чому ця хвороба поширюється в Європі.

Утім, у деяких країнах зафіксовано вже дуже багато випадків зараження – ВООЗ наголошує на тому, що це вже є надзвичайною ситуацією.

“Це не пандемія, але вже надзвичайна ситуація. Тобто лікарі в усіх країнах мають бути попереджені, що це може вийти в епідемічну, велику кількість хворих, але на сьогодні того немає”,– пояснив голова комітету з питань здоров’я нації.

Коли треба йти до лікаря

Радуцький наголосив, що самостійно ставити собі діагнози та призначати дослідження чи лікування не варто.

Якщо людина погано почувається, має нежить, висипання на тілі, біль у м’язах, то їй терміново потрібно звертатись до свого сімейного лікаря.

“Для того є сімейні лікарі. Центр громадського здоров’я України проводив специфічні заняття з сімейними лікарями. Вони вже знають у яких випадках потрібно відправляти на ПЛР-дослідження”, – запевнив він.

Також Радуцький нагадав, хто перебуває у зоні ризику зараження мавпячою віспою. Це люди з хронічними захворюваннями, хворі на ВІЛ/СНІД, туберкульоз та ті, хто має послаблений імунітет.

Учені встановили, що у хворих на мавпячу віспу можуть виникати неврологічні ускладнення – енцефаліт (запалення головного мозку), сплутаність свідомості, судоми. Утім, дані про поширеність таких симптомів дуже обмежені.

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Біль, висипання на тілі та страшні ускладнення”: в Україні зафіксовано мавпячу віспу, лікарі попередили про симптоми