facebook

Потужні землетруси є можливими в Україні: у НАН спрогнозували, коли це може статися

Землетруси залежать від того, з якою швидкістю рухаються плити, що своєю чергою зумовлює накопичення енергії.

У НАН вважають, що рано чи пізно землетруси зачеплять усю територію України. Найпотужніші поштовхи з інтенсивністю 8 балів за шкалою Ріхтера можливі на південному заході Одеської області.

Про це в ефірі телемарафону розповів сейсмолог НАН Олександр Кендзера.

Він пояснив, що в Україні можливі землетруси, адже вона розташована у тому ж сейсмоактивному поясі, що й Туреччина. Цей сейсмоактивний пояс постійно генерує підземні поштовхи. Сейсмолог додав, що землетруси залежать від того, з якою швидкістю рухаються плити, що своєю чергою зумовлює накопичення енергії.

“Цей пояс утворився через те, що Євроазійська плита тисне на Арабську та Африканську плити. Очевидно, що рух цих плит зупинити неможливо, тому раніше чи пізніше там будуть землетруси”, – сказав він.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Сейсмолог згадав зону Вранча, яка розташована в Румунії. Землетрус на цій сейсоактивній плиті можуть відчуватися на всій території України. Місцеві сейсмоактивні зони зафіксовані біля Криму та на Закарпатті.

Нагадаємо, раніше професор, доктор геологічних наук, директор навчально-наукового інституту “Інститут геології” Сергій Вижва.

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Потужні землетруси є можливими в Україні: у НАН спрогнозували, коли це може статися