Це найпоширеніший тип раку горла.
Британські вчені стверджують, що оральний секс може спровокувати розвиток раку горла.
За словами експертів, у США та Великій Британії цей вид онкохвороби став більш поширеним, ніж рак шийки матки.
Доктор Гішам Механна з Бірмінгемського університету заявив, що 70 відсотків випадків раку горла викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ), зазвичай нешкідливим вірусом, який передається статевим шляхом і пов’язаний із множинними формами раку.
Медик каже, що у людей з декількома партнерами з орального сексу ризик захворіти на рак горла збільшується у дев’ять разів.
“За останні два десятиліття на заході спостерігалося швидке зростання захворюваності на рак горла, настільки, що деякі назвали це епідемією. Це сталося через значне зростання захворюваності на особливий тип раку горла, який називається раком ротоглотки”, – зазначив лікар.
Рак ротоглотки є найпоширенішим типом раку горла. Він з’являється в мигдаликах та задній частині глотки.
Лікарі вважають інфекцію ВПЛ найбільшим фактором ризику розвитку захворювання.
Доктор Механна продовжив: “ВПЛ передається статевим шляхом. Для раку ротоглотки основним чинником ризику є кількість статевих партнерів упродовж життя, особливо оральний секс. У тих, хто має шість або більше партнерів з орального сексу протягом життя, ймовірність розвитку раку ротоглотки в 8,5 разів вища, ніж у тих, хто не займається оральним сексом”.
Щорічно у США діагностується понад 50 000 випадків раку ротової порожнини або ротоглотки, що призводить до щорічної смерті понад 10 000 осіб.
Однак, за даними Американського онкологічного товариства, кількість випадків зростає до 1,3 відсотка на рік у жінок і 2,8 відсотка у чоловіків.
Лікарі виявили, що оральний секс є для них найбільшим фактором ризику, випереджаючи куріння, вживання алкоголю та нездорове харчування.
Це пов’язано з тим, що дії можуть призвести до зараження ВПЛ у задній частині горла або біля мигдаликів.
У більшості випадків ці інфекції минають, але іноді можуть і викликати рак.
Вчені з NYU Langone підрахували, що до 70 відсотків випадків раку горла спричинені інфекціями ВПЛ.
У Великій Британії рак голови та шиї в сукупності є причиною понад 12 000 випадків захворювання та 4 000 смертей на рік.
ВПЛ – це поширений вірус, що розповсюджується при вагінальному, анальному та оральному сексі з вже інфікованою людиною.
Існує вакцина від ВПЛ. Вона ефективна більш ніж на 80 відсотків та доступна у більшості розвинених країн світу. Це дводозова вакцина для дітей віком від 11 до 12 років. Щеплення робляться з інтервалом у 12 місяців.
Для людей, які пропустили це вікно, доступна тридозова ін’єкція для людей віком від 15 до 26 років.