facebook

В тому, що батьки ігнорують своїх дітей винна еволюція

Настав час визнати правду, підкріплену фактами.

В тому, що батьки ігнорують своїх дітей винна еволюція

Давайте подивимося їй в очі: люди ігнорували своїх дітей, тому що малювали на стінах печери. Жарт!

Але насправді, ми дійсно вижили як вид, тому що не весь час присвячували дітям. Захоплену батьківством людини легше зловити зненацька, і вона швидше б стала жертвою хижака, того ж шаблезубого тигра.

Ігнорування дітей є еволюційною перевагою людини.

Ще один факт: мобільні телефони – це всього лише чергове відволікання.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Саме тому ми розсіяно погоджуємося з нашими дітьми, коли вони нас смикають за рукав і просять на щось подивитися, чи оцінити їхню творчість на стіні. Тому що ігнорування наших дітей – стратегія виживання. Якби ми цього не робили, ми б навряд чи еволюціонували.

Візьмемо, наприклад, наших батьків. У них не було мобільних телефонів. Але зате наші мами сиділи на звичайному телефоні годинами. І коли вам потрібно було привернути її увагу, ви мали перекричати шум розмови, підстрибуючи досить високо, щоб вас помітили.

А пам’ятаєте серіали, які ваші мами дивилися протягом дня? Підозрюємо, що їх включали спеціально для того, щоб вони не зосереджувалися на тому, чим займаються їхні діти. І під час серіалу ніхто не мав відволікати матусю, навіть якщо почалася пожежа.

А прогулянки на вулиці? У мам не було мобільних телефонів. Натомість вони відправляли нас на вулицю – грати на дитячому майданчику. Гуляли ми там з невеликою перервою на обід. І що з цього? Та те, що це був черговий спосіб ігнорувати дитину.

Так що відбувається в той момент, коли сучасна мама захоплена своїм смартфоном? Насправді, цю поведінку їй диктує еволюція. Бачте, суспільство говорить їй, що вона не може просто відправити свою 7-річну дитину погуляти і самостійно розважати себе на вулиці чи вдома.

Натомість вона як би присутня на соціально прийнятній відстані, і в той час базікає на Facebook-месенджері, п’є латте, дивиться дурні відео з котами і читає якусь фігню: і все на одному пристрої.

Наші мами зробили б військовий злочин, щоб роздобути цей чарівний маленький телефон. Адже у нього немає шнура, і він одночасно і телефон, і телевізор, і книга.

Єдиний недолік володіння цим чудовим гаджетом – осуд оточуючих. Але чому ми повинні соромитися робити те ж саме, що робили наші батьки, дідусі і бабусі, прабабусі і прабатьки протягом тисячоліть?

Тільки зараз засіб для відволікання поставляється в зручному маленькому електронному корпусі, який зручно поміщається в долоні. У нього відмінна графіка. Він дозволяє одночасно виконувати кілька операцій – розшукувати на карті найближчий магазин і листуватися з друзями.

Тому перестаньте засуджувати мам, які сидять у своїх мобільних телефонах! Припиніть прикидатися, що ми не ігнорували наших дітей до стільникових телефонів. Наші батьки ігнорували нас. Наші бабусі і дідусі ігнорували їх. І їх батьки, і їхні прабатьки і далі, з еволюційної ланцюга.

Так що візьміть свій телефон і сидіть в ньому без всякого почуття провини. Ваші предки вчинили б так само. А ваші діти будуть в порядку. Адже ми в порядку? Як і наші предки :)

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

В тому, що батьки ігнорують своїх дітей винна еволюція