facebook

Тривалий карантин може призвести до розлучення. Психолог радить, як уникнути цього

Карантин може призвести до розлучення. Психолог дає поради, як врятувати взаємини під час карантину.

У світі спостерігається тенденція – через перебування у замкнутому просторі з близькими зростає кількість побутових конфліктів, які можуть призвести до розлучення.

«Перебування 24/7 як із сім’єю, так і з сусідами, співмешканцями чи друзями може негативно вплинути на стосунки».

Відтак міністерство охорони здоров’я України публікує поради психолога Спартака Субботи, які можуть змінити погляди на ситуацію та врятувати взаємини під час карантину.

Перебуваючи в замкнутому просторі, люди починають конфліктувати. Кількість викликів поліції в зв’язку з конфліктами всередині сім’ї лише зростає, люди більше скаржаться один на одного. Починають вдаватися до погроз розлучення. Хтось намагається роз’їхатися, залишаючи близьких на самоті.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Психолог вважає, що найгірший варіант – шукати ворога серед членів родини. Зараз інститут сім’ї у порівнянні з попередніми століттями втрачає свою важливість, але ми не повинні ігнорувати той факт, що сім’я – це важлива соціальна група, завдяки якій будується суспільство загалом.

«Пам’ятайте, що відновити стосунки буде набагато складніше, ніж їх зруйнувати. Щоб оцінити наслідки можливого розриву можна вдатися до такої техніки як квадрат Декарта. Я раджу використовувати її перед прийняттям будь-якого рішення у вашому житті. Ви можете ознайомитися з нею в інтернеті, адже це дуже поширена техніка. Багато хто її ігнорує, називаючи банальним прийомом виписати «за» і «проти». Але насправді це одна з когнітивних технік, яка впливає на якість нашого вибору», – розповідає психолог.

Також, для того, щоб не конфліктувати з близькими, перебуваючи з ними в одному приміщенні, психолог рекомендує займатися не лише спільним дозвіллям, а й обрати для себе щось особливе (читання книг, фізичне навантаження, медитації).

«Намагайтесь знайти можливість ізолюватися всередині сім’ї. Це означає, що вам необхідно визначити свої особисті кордони ще до того, як почнуться конфлікти. У житті кожної людини є свої труднощі, які можуть стати причиною сварок у сім’ї. Щоб їх не допустити, варто вдатися до певних превентивних заходів. Пам’ятайте: немає нічого кращого, ніж проявити свою самостійність, вміти сказати «ні» та окреслити особисті кордони, які не будуть порушуватися», – наголошує психолог.

Нагадаємо, раніше про настрої у суспільстві, способи подолання карантинного стресу та вихід із нього в інтерв’ю «Главкому» розповіла практикуючий психолог Анна Дердюк.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Тривалий карантин може призвести до розлучення. Психолог радить, як уникнути цього